32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Exact Systems Hemarpol Norwid Częstochowa vs Indykpol AZS Olsztyn [Relacja z meczu]

7 lutego Exact Systems Hemarpol Częstochowa podejmował na HSC zespół Indykpol AZS Olsztyn. Ekipa Leszka Hudziaka znajduje się na 13 pozycji w tabeli, podczas gdy ich rywale okupują ósmą lokatę.  Zapraszamy na relację z tego meczu.

1 set

Spotkanie rozpoczął Moritz Karlitzek. Przyjmujący AZS zaserwował 4 asy serwisowe. Przy jego zagrywce Olsztynianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie i było 4:0. Częstochowianie starali się odrobić straty, ale podopieczni Javiera Webera utrzymywali Częstochowian na odległość 5/6 punktów.  Na tablicy pojawił się wynik 17:21 i gospodarze zerwali się po raz drugi w pierwszej parti gry. Dwie następne akcje wykończyli skutecznie zawodnicy Norwida, a trener Weber poprosił o czas. Goście dobrze spisywali się w każdym elemencie gry, ale najbardziej błyszczał Moritz Karlitzek, który na zagrywce był niezwykle niebezpieczny. Wydawało się, że set zakończy się wygraną gości, lecz gospodarze powrót uskutecznili i doprowadzili do wyniku 22:23. Po drugiej przerwie dla Indykpol AZS Olsztyn na zagrywkę udał się Bougera i to była bardzo dobra zagrywka. Spowodowała ona ograniczenie możliwości wyprowadzenia ataku, a częstochowski blok okazał się być punktowym. Seta zakończył Alan Souza, który zdobył dla swojej drużyny punkt numer 26.

2 set

Druga część meczu zaczęła się korzystniej dla gospodarzy. Początek był wyrównany bowiem obie drużyny szły łeb w łeb. Częstochowianie w pewnym momencie odskoczyli na trzy punkty.  Olsztynianie całkiem sprawnie straty odrobili i doprowadzili do remisu po 15, a następnie wyszli na prowadzenie. Przy wyniku 16:18 Manuel Armoa gestykulował w kierunku trenera Leszka Hudziaka, co rozsiedziło szkoleniowca. Sędzia spotkania zapanował nad sytuacją. Olsztyn zakończył kolejną akcję pomyślnie i było już 16:19. Asa serwisowego dołozył Szymon Jakubiszak i zrobiło się 17:21. częstochowianie odrobili trzy punkty, a rekacja szkoleniowca ich rywali była następująca. Na boisko weszli: Jakub Ciunajtis oraz Joshua Tuaniga. Trener Hudziak na końcówkę seta drugiego wprowadził Byrona Keturakisa oraz Mateusza Borkowskiego. Set zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 22:22.

3 set

Trzecia partia to równa gra obu zespołów od samego początku. Na boisku po stronie Częstochowian pojawił się Bartłomiej Janus. Przy wyniku 11:11 Aymen Bougerra popełnia błąd dotknięcia siatki, a w następnej akcji atakuje w aut. Sprytną kiwką popisał się Karol Jankiewicz, który akcje później świetnie rozdystrybuował piłkę. Następnie Norwid popełnił błąd ustawienia, co doprowadziło do dwupunktowej przewagi dla rywali. Dawid Dulski skutecznie zakończył atak, ale na zagrywce nie poradził sobie Bougerra. Olsztynianie zakończyli atak pozytywnie i wyszli na trzypunktowe prowadzenie. W kolejnej akcji Alan Souza efektywnie zablokował Rafała Sobańskiego - 16:20. Gospodarze starali się odrobić stratę punktową. 23-ci punkt wpadł na konto Olsztynian - siatki dotknął Bougerra. Trzeci set zakończył się wynikiem 21:25.

Autor: Bartosz Solak