32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Aktualności

19.10.2022
W życiu zawodnika esportowego jak i sportowego przychodzi okres ciszy i stagnacji. O tym gościu było jednak zdecydowanie za cicho.

06.10.2022
  • Tekst: Olympe de Gouges

Pani profesor Szostok- Nowacka na pierwszym, organizacyjnym spotkaniu całego kierunku dziennikarskiego apelowała do studentów: „Kontaktujcie się z nami (profesorami). Mówcie nam, jak jest. Wszelkimi możliwymi kanałami”. Mając możliwość przemówienia do nieco szerszego grona, odpowiem na apel Pani Dziekan, bo niestety, nie jest najlepiej. Organizacja i poszanowanie czasu to coś, czego student nie uświadczy na Wydziale Nauk Społecznych, a rejestracja na przedmioty i absurdalnie opóźniona publikacja harmonogramu zajęć jest tego najlepszym przykładem. Niestety, ale nie był to pierwszy raz, i - prawdopodobnie - nie będzie ostatni.

01.10.2022

Zdjęcie: Happysad / Facebook

  • Tekst: Justyna Bawiec


„Są momenty takie, że o wszystkim zapominam” – to nie tylko fragment fantastycznego utworu zespołu Happysad, to też doskonałe podsumowanie czasu spędzonego w towarzystwie biografii zatytułowanej: „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad”, autorstwa dziennikarki – Żanety Gotowlaskiej. Opowieści, która pochłania czytelnika. Uwalnia od problemów dnia codziennego i przenosi wprost do muzycznego świata.

25.09.2022
Rozmowa z zespołem Tamtej Nocy.

Nagranie z audycji z 13 września 2022 r. 
23.09.2022
W czwartek, 22 września 2022 roku, na PGE Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski podejmowała drużynę Holandii. Już przed meczem wiadomo było, że zdecydowanym faworytem tego spotkania są Holendrzy. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla reprezentacji Oranje.
18.07.2022

Narodowa Agencja Programu ERASMUS+  i Europejski Korpus Solidarności organizują konkurs EDUinspiracje, który ma na celu wsparcie osób zajmujących się dziennikarstwem i działających na uczelniach, w tym także studentów.

14.07.2022

Aktualnie mamy szeroki wybór urządzeń, na których można czytać e-booki. Jednak najwygodniejszymi z nich są właśnie czytniki i tablety. Korzystanie z tych urządzeń z pewnością pomoże nam cieszyć się z czytania eksiążki. Każde z urządzeń ma swoje plusy. Co wybrać i dlaczego?

08.06.2022
Tekst: Rafał Zając
Korekta: Łukasz Zadworny


Sytuacja przed ostatnim meczem
eliminacyjnym do Mistrzostw Europy do lat 21 była prosta. Izrael, czyli drużyna z którą Polacy walczą o baraże, gra swój ostatni mecz z San Marino i jak bardzo nie będziemy stać przy tezie, że w futbolu wszystko jest możliwe, to my mieliśmy zdecydowanie cięższych rywali - Niemców. 
05.06.2022
Tekst: Jarek Piersiak
Korekta: Tomasz Stankiewicz

Czytam książki dla przyjemności samego czytania i mam problem, kiedy ktoś pyta mnie o polecenie jakiejś lektury. Najzwyczajniej w świecie zapominam o tym, co czytałem z chwilą, kiedy oddaje książkę do biblioteki. Jednak ze "Ślepnąc od świateł" Jakuba Żulczyka jest inaczej. Historia głównego bohatera (na razie bez imion, później wyjaśni się dlaczego) mocno wryła mi się w pamięć. Niektórym ten tytuł może kojarzyć się z serialem na HBO Max i słusznie. Żulczyk nie tylko pozwolił swoje dzieło zekranizować, ale także pracował przy scenariuszu. Z jakim skutkiem?
03.06.2022
Tekst: Tomasz Stankiewicz

Żartobliwie chciałoby się zapytać, komu przeszkadza sukces polskiej tenisistki? Dlaczego ekspert i profesor Uniwersytetu Śląskiego dziwi się z radości Polaków na wieść o zwycięstwie polskiej tenisistki? Prawdopodobnie spowodowane jest to słabą sprzedażą książek profesora lub ich nachalną reklamą… albo jednym i drugim. Jednak osoba reprezentująca uczelnie powinna lepiej dobierać słowa.
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość