32 358-66-12
Egida
Zobacz ramówkę

30.10.2019
Nowość na katowickim rynku!
18.10.2019

50 lat Radia Egida to okazja do podsumowania działalności rozgłośni. Pół wieku to zmiany ustrojowe, reformy, rewolucje kulturowe, ale jedno pozostało - ludzie z pasją.

27.06.2019
W tym wydaniu wiadomości pogliście usłyszeć o Akademii Rozwoju Kariery, kursie języka angielskiego, giełdzie płyt winylowych oraz o zbliżającym się festiwalu Muzyka+Nauka.
Ostatni serwis w tym sezonie przedstawił Mariusz Kochel.
Życzymy wam szczęśliwych i bezpiecznych wakacji ;)
27.06.2019
W przedostatnim serwisie informacyjnym przed wakacjami, na dawkę wiadomości zaprasza Kuba Rychu Szewczyk. Dziś między innymi o sprawie sądowej Mameda Ch., awarii kąpieliska ORW, katowickiej inwazji czołgów i debacie NKN Forum na nwydziale Teologii. Zapraszamy do odsłuchu!

25.06.2019
Dziś w głównym serwisie informayjnym między innymi o Gali Mistrzów Uniwerytetu Śląskiego, poszukiwaniu sponosra tytularnego dla MCK w Katowicach oraz o metrobilecie dla mieszkańców metropolii.
Wiadomości zebrał i przedstawił Marcin Kaźnica

20.06.2019
Wiadomości przygotowała Małgorzata Jakubowska.
19.06.2019
Śląski Festiwal Nauki wyróżniony, muzyczny Super Sam w Katowicach, spotkanie z wybitnym podróżnikiem, Tauron Nowa Muzyka 2019 oraz garść wiadomości sportowych - dzisiejsze główne wydanie wiadomości obfitowało w takie wiadomości. Przesłuchaj je teraz jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.
Wiadomości przedstawił Mariusz Kochel.
Na deser mamy dla was wiadomości sportowe przygotowane przez Agnieszkę Nowak.
18.06.2019
W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości przedstawiamy wyjątkowo znaczące wartości - ekologiczne aspekty naszego miasta, wartość diety wegetariańskiej i wegańskiej (nie tylko w życiu, ale i w sztuce i literaturze!), aktywność twórczą, ale też dobrą -muzyczną- zabawę... i to jak do niej podchodzić z głową i pożądną dawką... wiedzy!
Informacje przygotowała Julia Gembczyk.
14.06.2019
W dzisiejszym  głównym wydaniu Wiadomości Radia Egida mówiliśmy o wykładzie na temat CERNu na Uniwersytecie Śląskim, finale Konkursu Wojewódzkiego „Policjant Roku Ruchu Drogowego” w Katowicach oraz o ekologicznym pikniku dla całej rodziny w Dolinie Trzech Stawów.
Wiadomości przedstawił Marcin Kaźnica.

10.06.2019
Upały na dobre wkroczyły do Polski i naszego regionu - zostało wydane ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Radio Egida mimo parnej atmosfery wciąż nadaje i ma dla was garść informacji z uczelni i regionu. Ci, którzy nie słuchali głównego serwisu wiadomości, mogą zrobić to teraz. Zapraszamy do odsłuchu.
Wiadomości przedstawił Mariusz Kochel.
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+