32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Rusza kolejna edycja OFF Festivalu!

Sprawdźcie selekcję najciekawszych występów tegorocznej edycji OFF Festivalu!


PIĄTEK 03.08

MUCHY – XERROROMANS – SCENA TRÓJKI - 17:40

2008 dzwoni. Będzie to bardzo sentymentalny koncert - nie tylko dla nas, ale i dla samego zespołu. 10 lat temu, kiedy OFF Festival był jeszcze na tyle offowy, że odybwał się w Mysłowicach, Muchy wystąpiły tam ze swoim debiutanckim albumem - ,,Terroromans". Niewątpliwie solidna pozycja zapisała się w historii polskiej alternatywy.Płyta doczekała się też reedycji, wzbogaconej o jeden nowy utwór. Na pewno nie zabraknie więc takich hitów młodości jak „Miasto Doznań”, „Galanteria” czy „Zapach wrzątku”. Wspomnienia wrócą, choćbyście nie chcieli.

BRIAN JONESTOWN MASSACRE – SCENA MIASTA MUZYKI – 21:50

Jedna z najczęściej skandowanych nazw w odpowiedzi na pytanie: „Kto ma wystąpić na offie?”.
Po ogłoszeniu, radości nie było końca - i nie bez powodu. Historia i dyskografia zespołu z San Francisco są na tyle bogate, że ciężko ich zamknąć w ścisłe ramy gatunkowe, bo w końcu są na scenie już od lat 80-tych. Jeśli jakaś klamra spina to wszystko razem, to jest to zdecydowanie psychodela i kompozycje, przy których naprawdę można wpaść w trans.

SOBOTA 04.08

SKALPEL BIG BAND – SCENA MIASTA MUZYKI - 21:50

Skalpel to projekt nu-jazzowy, który tworzą 2 osoby – Igor Pudło oraz Marcin Cichy. 5 z ich albumów wydała londyńska wytwórnia Ninja Tune - w tym „Skalpel” z 2004 roku, okrzyknięty przez wielu płytą roku, zrecenzowany m.in. na Pitchforku. Duet przetransponował jazz w tradycyjnym wydaniu na współczesną elektronikę i trzeba przyznać, że wyszło to świetnie, a efekt końcowy podejdzie do gustu nie tylko doświadczonym, wrażliwym na każdy detal słuchaczom jazzu. Sami zresztą określają swoją muzykę jako easy-listening.
Tym razem jednak zatacza się koło, ponieważ kompozycje Skalpela wykonane będą w towarzystwie kilkunastoosobowego zespołu składającego się z wykładowców, absolwentów i studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wstyd nie zobaczyć, bo to nasz towar eksportowy.

LEGENDARNY AFROJAX – SCENA LEŚNA - 16:55 oraz SCENA DR MARTENS - 20:45

W 2015 roku stała się rzecz bardzo smutna. Zakończyła swoją działalność jedna z najbardziej eklektycznych muzycznie formacji w Polsce. Od czasu rozpadu Afro Kolektywu, który na offie gościł dwukrotnie (w 2008 i 2012 roku) frontman zespołu – Michał Hoffman - zdążył już wyprodukować 3 albumy solowe (czwarty w drodze!), przywitać na świecie potomka i wygrać teleturniej 1 z 10.
W sobotę zobaczymy go w dwóch odsłonach – na scenie leśnej wraz z live bandem, oraz na scenie dr Martens - wraz z podkładami z foobara. Jeśli kręcą was sprzeczności i absurd to wpadnijcie zobaczyć człowieka, który w swojej twórczości nagrywa kawałek w duecie z Gospelem i wykorzystuje fragmenty kompozycji śp. Tomasza Stańko.
NIEDZIELA 05.08

ARIEL PINK – SCENA MIASTA MUZYKI - 19:40 oraz 22:55 – SCENA EKSPERYMENTALNA

Fani Lo-Fi proszeni są o stawienie się o 19:40 pod Sceną Miasta Muzyki. Pojawi się na niej Ariel Pink, widziany ostatnio w Polsce w 2015 roku w Warszawskich Hybrydach.
Życiorys amerykańskiego muzyka lat 60-tych - Bobby’ego Jamesona - wpłynął na Ariela tak znacząco, że zdecydował się poświęcić mu swój najnowszy, jedenasty już album studyjny - „Dedicated to Bobby Jameson”. Płyta ukazała się w 2017 roku i zebrała głównie pochwały ze strony krytyków.
Ponadto, nie sposób nie wspomnieć, że artysta został kuratorem sceny eksperymentalnej tegorocznej edycji festiwalu, i nawet na niej wystąpi - z setem Dj-skim, zastępując nieobecnego kolegę z projektu Haunted Graffiti - Gary’ego Wara.

WOJCIECH BĄKOWSKI – SCENA EKSPERYMENTALNA – 16:55
Muzyk, performer, twórca sztuk audiowizualnych, poeta. Śmiało można powiedzieć, że Bąkowski nie tylko sztukę tworzy, ale sam jest jej częścią. Prywatnie partner artystki i poetki – Zuzanny Bartoszek. Obraz relacji tej pary artystów doczekał się nawet ekranizacji. 

Nieodzownie kojarzony jako założyciel grupy muzycznej KOT oraz z formacją NIWEA, w której wraz z Dawidem Szczęsnym tworzył muzykę chłodną, surową i raczej ciężką w odbiorze dla przeciętnego słuchacza. Gwarantuję, że nie będzie to performens o którym zapomnicie ot tak.

 
Najciekawsze występy wybrała Dorota Barczak.


Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość