32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Aktualności

17.06.2021

Po małej przerwie wiadomości znów zebrał i przedstawił Marcin Kaźnica. Dziś dowiemy się między innymi o nowym ekologicznym tytule jaki otrzymały Katowice, poniekąd związanąm z tym inwazją na miasto i o powrocie koncertów i połączeń do Frankfurtu po przerwie związanej z pandemią. Serdecznie zapraszamy do odsłuchu.

16.06.2021
Radio Egida znalazło jeden sposób, dzięki któremu nie stracisz kontaktu ze światem - konkurencja ich nienawidzi! W dzisiejszym głównym wydaniu Wiadomości Radia Egida mowa jest między innymi o szczycie Biden - Putin, nowych mailach Ministra Dworczyka oraz aferze rewitalizacyjnej w Bytomiu - nie możesz tego przegapić!

Wiadomości zebrał i przedstawił Bruno Widawski
12.06.2021
Zapraszamy do wysłuchania świeżutkiego Exploration Of Space with Filip Filipski tylko w Radiu Egida!

11.06.2021
W dzisiejszym wydaniu strażacka akcja w elektrowni w Jaworznie,  narkotyki znalezione w bananach i wyjątkowy pokaz mody w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym SUM. Wiadomości zebrał i przedstawił Radosław Pędziwiatr. Zapraszamy do odsłuchu! 
11.06.2021
Tekst: Paweł Handzlik 

Korekta: AS

Ból jest jednym z nieodłącznych elementów życia – żadna osoba nie będzie z tym polemizować. Przybiera najróżniejsze formy oraz może nas dotknąć w każdym momencie. Jednak jest również jednym z tych bodźców, który fascynuje ludzi, pobudza ich wyobraźnię; stąd mamy do czynienia z najróżniejszymi dziełami kultury krążącymi wokół tego zjawiska. Ta specyficzna tematyka była również jednym z głównych osi napędowych mangi Kentaro Miury, pt. Berserk, która jak żaden inny tytuł wpisuje się w definicję „sztuki cierpienia”.
09.06.2021
W dzisiejszym  głównym wydaniu Wiadomości Radia Egida możecie posłuchać między innymi o tym czy w Chorzowie powstanie nowe kąpielisko, a także o spektaklu "Komedia. Wujaszek Wania" i Teatralnym Klubie Ksiązki.
Do odsłuchu zaprasza Zuzanna Sułkowska! 
07.06.2021
Tekst: Katarzyna Krysik 

Korekta: Katarzyna Hanik

Zakładam, że nie raz zdarzyło Ci się pojechać z punktu A do punktu B pociągiem. Czy wiedziałeś, że już w 1962 roku powstało rozporządzenie dotyczące zachowań w tym środku komunikacyjnym? 
 
05.06.2021
Tekst: Karolina Broda
Korekta: AS

„Czas wymuszonej czynnikami zewnętrznymi izolacji to godziny spędzone przed ekranem komputera, który poprzez opcję wideokonferencji pozwolił na interakcję z innymi osobami w różnych konfiguracjach i z różnych obszarów dotychczasowej aktywności zawodowej i prywatnej– tak wita obserwatora Jolanta Jastrząb w swoim artystycznym zakątku – pozbieranym, a następnie złożonym z zapisków pandemicznej codzienności, czynionych gdzieś na marginesie przemijającego pomiędzy dniami życia. Składa się on na fascynującą wystawę zatytułowaną „Pinezki i kreski”.
04.06.2021
Zapraszamy do wysłuchania świeżutkiego Exploration Of Space with Filip Filipski tylko w Radiu Egida!
04.06.2021
w dzisiejszym wydaniu wiadomości, będącym jednocześnie moim debiutem, mówiłem o katowickim programie socjalnym ''mieszkanie za remont'', nowych autobusach PKM Sosnowiec, wspomniałem o 32 rocznicy pierwszych, demokratycznych wyborów po okresie PRLu oraz urodzinach Izabeli Scorupco, czyli polskiej dziewczynie Jamesa Bonda.

Wiadomości zebrał i przygotował Aleksander Wyspiański

https://audiomack.com/redakcja-wiadomoci-radio-egida/song/wiadomoci-radia-egida-4062021
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość