32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Aktualności

11.11.2019
Laura Janoszek postanowiła podzielić się swoimi odczuciami wobec jesieni. Czy ta pora roku jest piękna? I dlaczego nie? Zapraszamy do przeczytania!
05.11.2019
Antek Swagiński ma mieszane uczucia co do najnowszej okołohistorycznej produkcji Netflixa. Przeczytajcie jego recenzję "The King" Davida Michoda i przekonajcie się, czy warto zrobić sobie domowy seans szekspirowskiej adaptacji.
30.10.2019
Nowość na katowickim rynku!
22.10.2019

Uwielbiacie głosy Joanny Zientarskiej oraz Łukasza Ciechańskiego? Chcielibyście dowiedzieć się trochę więcej o zawodzie dziennikarza radiowego? A może chcecie posłuchać trochę o tym jak nie tracić głowy podczas występów z mikrofonem? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to bardzo dobrze się składa!

22.10.2019

     Dla miłośników niegdyś niebywale popularnego serialu „Mr Robot” nadszedł długo wyczekiwany moment. Z początkiem października po raz kolejny przyszło nam obcować z rzeczywistością schizofrenicznego Elliota, którego losy Sam Esmail postanowił zamknąć w czterech sezonach. Przynajmniej możemy przypuszczać, że forma nie przysłoni treści, a sama struktura narracyjna pozostanie tak wartościowa, jak dotychczas.

Recenzja zawiera spojlery!

19.10.2019
Dzisiaj każdy czuje się zobligowany do posiadania własnego zdania o Banksym. Nie powiemy wam co macie myśleć, ale możecie dziś przeczytać, co myśli Jakub Buksiński
18.10.2019

50 lat Radia Egida to okazja do podsumowania działalności rozgłośni. Pół wieku to zmiany ustrojowe, reformy, rewolucje kulturowe, ale jedno pozostało - ludzie z pasją.

12.10.2019
O nietypowej ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego opowie Wam Laura Janoszek
10.10.2019

Dość dziwnym zabiegiem jest pisanie o najnowszym krążku zespołu używając tekstów z poprzedniego, ale słowa z utworu “Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje” który pojawił się na “Bułgarskim Centrum” wydanym w 2004 (!) roku świetnie opisują najnowsze kompozycje Pidżamy. To teraz wersja dla czytelników wyznających zasadę tl;dr: “Sprzedawca Jutra” to bardzo dobry album dla fanów delikatnie podstarzałych punków z Wielkopolski, ale nic szokującego czy odkrywczego. A tych których dotrwali do końca wstępu zapraszam na sporą dawkę fanboyowania.

 
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość