32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Aktualności

17.05.2019
Srebrny medal w turnieju tenisa plażowego z reprezentantem Uniwersytetu Śląskiego, coś dla zainteresowanych kulturoznastwem, Ewangelia w wydaniu kobiecym oraz zbliżające się święto studentów na Śląsku - wysłucajcie podcastu, aby poznać więcej szczegółów z tych informacji.
Wiadomości poprowadził Mariusz Kochel.
14.05.2019
W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości Radia Egida Julia Gembczyk starała się namówić do refleksji nad potencjalną rewolucją (w sztuce i nie tylko!) czy zależności między Kościołem a mediami... ale nie zapomniała też o dobrej zabawie przy tańcu i muzyce - co powiecie na rock'n'roll? :) Dla fanów sportu też się coś znalazło - najświeższe informacje przygotowała Agnieszka Nowak.
11.05.2019
Jesteście zespołem trudnym do zakwalifikowania. Wasz krzykliwy pierwszy album trwa oszałamiające jedenaście minut. Z czasem łączycie pełen dysonansu noise z szaleńczą melorecytacją. Wasz wokalista to obnażający się na scenie alkoholik, a atmosfera w zespole jest coraz bardziej toksyczna. Tworzycie najlepszą płytę w swojej karierze, ale od paru miesięcy nie istniejecie. Po latach trzeźwości reaktywujecie się i tworzycie nowy album. Dla forsy? Skądże! W końcu mało kto was zna. Jest was czterech facetów, każdy z was ma synów, a nazywacie się Daughters.
11.05.2019

pod takim hasłem już 12 maja startuje 16 edycja festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Pierwszy raz festiwalowe pokazy odbędą się również w Katowicach – w kinach: Kosmos, Światowid i w kinoteatrze Rialto.

07.05.2019
Włączając Egidę o godzinie 20 mogliście usłyszeć o organizowanych w tym tygodniu Mobilnych Targach Kariery "Szybki szpil", konferencji o "Dialogu marki z konsumentem", a oprócz tego o wydarzeniach kulturalnych w regionie, takich jak koncert Muńka Staszczyka w wydaniu akustycznym oraz o elektronicznych dzięciołach, które już w ten weekend będą widoczne w Katowicach. Posłuchajcie i nadrabiajcie zaległości :)
Za mikrofonem zasiadł Mariusz Kochel.
01.05.2019
1 maja - Święto Pracy oraz 15 lat w Unii Europejskiej. Początek majówki i wzmożone kontrole drogowe, do muzeum z biletem Kolei Śląskich oraz informacje z Uniwersytetu Śląskiego. O tym mogliście usłyszeć dzisiaj włączając Egidę o godzinie 20. Wiadomości przedstawił Mariusz Kochel.
20.04.2019
Relacja z meczu 29. kolejki Fortuny 1. Ligi GKS TYCHY - PUSZCZA NIEPOŁOMICE. Autor: Szymon Kastelik
17.04.2019
W ostatnim, przedwielkanocnym głównym wydaniu wiadomości sporo wiadomości z Uniwesytetu Śląskiego o wydarzeniach przyszłotygodniowych. Również wspomnieliśmy o tym kiedy się odbywa i czym jest Katowice JazzArt Festiwal. 
Na deser wiadomości sportowe, które zebrał Jakub Słomian.
Zapraszamy do wysłuchania podcastu. 
15.04.2019

Gra o Tron”... Wydawać by się mogło że ten temat już dawno został opisany i nic więcej nie da się już o tym powiedzieć. A przynajmniej temat serialu bo co do książek to wiadomo że pan Martin niespecjalnie pali się do ich skończenia. Jednak niedawno atmosferę podgrzał krótki trailer prosto od HBO. Następnie udostępniono już normalną zapowiedź. I faktycznie już wiemy. Nadszedł ten smutny dla fanów serialu moment. Oficjalnie nadchodzi ósmy i zarazem ostatni sezon. Po ośmiu latach nadchodzi kres zmagań o Żelazny Tron. Piętnastego kwietnia czyli już dziś poznamy pierwszy epizod tej ostatniej już odsłony tego -myślę że można tak powiedzieć- kultowego już serialu. Jedno jest pewne- finał będzie najmocniejszą i chyba też najmroczniejszą odsłoną całego tego zamieszania.  

15.04.2019
A wy jakie ćwiczenia wykonujecie aby polepszyć swoją dykcję? Ponieważ takie, i inne zadania pojawiły się na warsztatach z emisji głosu, które odbyły się w zeszły czwartek (11.04) w Cinibie (Bibliotece Uniwersytetu Śląskiego). Spotkanie odbyło się z inicjatywy Międzywydziałowego Stowarzyszenia Dziennikarzy “Mosty”, a gościem specjalnym był Piotr Gajos, artysta chóru Filharmonii Śląskiej.
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość