32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę
Pozostałe wiadomości:
14.09.2021
Wiadomości Radia Egida / 14.09.2021
W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości o rozmowie z reżyserem Krzysztofem Zanussim dostępnej na stronie Uniwersytetu Śląskiego, muralu upamiętniającym charyzmatycznego muzyka oraz kinie samochodowym w Tychach. Wiadomości zebrał i przedstawił Jarek Piersiak.
09.09.2021
Wiadomości Radia Egida / 09.09.2021
W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości mogliście usłyszeć o powrocie studentów na uniwersytet, sukcesach sportowca naszej uczelni oraz o tragicznych wydarzeniach z rejonu. Nie słuchaliście? Pora to nadrobić. Zapraszamy do odsłuchu.

Wiadomości poprowadzili Agnieszka Rusek oraz Aleksander Wyspiański.
04.09.2021
Złamane serce według Converge. Część I: Jane Doe
Tekst: Szymon Różyc
Korekta: AS

Muzyka ekstremalna jest śmieszna. Istnieje rzesza ludzi wiecznie kłócąca się nad miarami ciężaru i jakości wszelkich podgatunków metalu i wstaw-core’ów. Rzesza, która ciągle rozważa co jest dobre, co wybitne, a co nie powinno nigdy powstać. Co jest trve, a co jest pozerstwem. I ci ludzie kłócą się i kłócą, a i tak większość niewtajemniczonych osób klasycznie wszystkie te podgatunki obejmie terminem-parasolem znanym powszechnie jako „darcie mordy”. Przy okazji zadadzą słynne pytanie: „A ty w ogóle rozumiesz co oni tam tak krzyczą?”. A co jeśli powiem wam, że istnieje płyta, której wokalu praktycznie nie da się zrozumieć, jest hałaśliwa jak kibice Legii czekający na pociąg w Zabrzu i równie kakofoniczna jak ich jęki, gdyby nie pilnowała ich policja? Co jeżeli ten album jest graficzną oraz dźwiękową ikoną oraz można go nazwać arcydziełem ekspresji w muzyce? Wtedy musiałbym wam zaprezentować Jane Doe od Converge.
27.06.2021
Exploration of Space with Filip Filipski
Zapraszamy do wysłuchania świeżutkiego, ostatniego i wakacyjnego Setu DJ-skiego w tym sezonie!
Exploration Of Space with Filip Filipski tylko w Radiu Egida! Tylko u nas na antenie!


24.06.2021
Wiadomości Radia Egida/ 24.06.2021
W dzisiejszym wydaniu Wiadomości Radia Egida będzie mowa o Konkursie Wyróżnień JM Rektora UŚ, kolejnej edycji charytatywnego rajdu "Złombol", który wyruszy z Katowic, odwiedzinach pary prezydenckiej na koncercie w Koszęcinie oraz o sądowym finale "skoku stulecia" z lipca 2015.

Wiadomości zebrał i zrealizował Aleksander Wyspiański.

https://audiomack.com/redakcja-wiadomoci-radio-egida/song/wiadomoci-radia-egida-24062021

Nasze patronaty:
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

Napisz wiadomość